Automatyczne sterowanie roletami – jak to działa?

Automatyka do rolet pojawia się w domach, biurach, hotelach i pensjonatach coraz częściej.  Nie ma w tym nic dziwnego – nowoczesne, automatyczne sterowanie roletami poprawia komfort ich użytkowania, pomaga zaoszczędzić na rachunkach i wzmacnia skuteczność ochrony przed włamaniami. Przeczytaj ten tekst i dowiedz się jak to działa!

Automatyczne sterowanie roletami - jak to działa?

Automatyka do rolet pojawia się w domach, biurach, hotelach i pensjonatach coraz częściej. Nie ma w tym nic dziwnego – nowoczesne, automatyczne sterowanie roletami poprawia komfort ich użytkowania, pomaga zaoszczędzić na rachunkach i wzmacnia skuteczność ochrony przed włamaniami. Przeczytaj ten tekst i dowiedz się jak to działa!

Automatyka do rolet – jak działa i jak wybierać? 

Otwieranie i zamykanie rolet lub markiz jest codzienną czynnością. Może być wykonywana ręcznie lub automatycznie. Tę drugą opcję umożliwia sterownik rolet, który po prostu uprości Twoje przyzwyczajenia. Na rynku dostępne jest sterowanie przewodowe i bezprzewodowe, które możesz wybrać w zależności od potrzeb. Automatyka do rolet oferowana przez AURATON Smart to m.in. urządzenie AURATON Roller Shutter, które: 

  • obsługuje nie tylko rolety i markizy, lecz także bramy garażowe, 
  • zapewnia bezpieczne połączenie protokołem Aura,
  • ma wygodny pomiar zużycia energii i mocy prądu, co umożliwia analizę kosztów i kontrolowanie domowego budżetu, 
  • w każdej chwili umożliwia  sprawdzenie statusu otwarcia rolet lub bram w Twoim domu,
  • umożliwia sterowanie i ustawianie harmonogramu otwarcia i zamknięcia za pomocą  aplikacji mobilnej!

Sterowanie roletami za pomocą aplikacji

Kiedy tworzysz inteligentny dom, chcesz go  maksymalnie zoptymalizować zarówno pod kątem energooszczędności, bezpieczeństwa jak i komfortu życia. Pomaga w tym aplikacja mobilna Smart Home, która  umożliwia otwieranie i zamykanie rolet na odległość. Możesz to robić zarówno z domowej kanapy, z biura czy z samochodu.Pełna mobilność to główna zaleta tego typu rozwiązań, choć oczywiście nie jedyna.

W aplikacji możesz ustawić również harmonogram otwierania rolet. Załóżmy, że przez pięć dni w tygodniu wstajesz o 7:00 rano. Wychodzisz do pracy o godzinie 7:45. Wracasz do domu o 17:00 i idziesz spać o 23:00. Zamiast budzić się w ciemnym pokoju, już o 6:45 rolety mogą otworzyć się na kilka procent, tak aby delikatne światło poranka zaczęło Cię wybudzać. O 7:05 (bo każdy lubi drzemkę, ale jednak do pracy trzeba wstać!), rolety otworzą się na 100%, doświetlając przestrzeń. W ten sposób dadzą Ci znać, że czas najwyższy wstawać. Zaraz po tym jak zamkniesz za sobą drzwi o 7:45, rolety zamkną się, aby lepiej izolować dom przed utratą ciepła w zimie, a chłodu latem. Ale nie wszystkie. W pokojach gdzie są rośliny rolety pozostaną otwarte, aby dostarczyć światło potrzebne do fotosyntezy. Zaraz przed Twoim powrotem z pracy rolety otworzą się, aby przywitać Cię jasnym wnętrzem, a przed snem dla bezpieczeństwa zamkną się automatycznie. Na weekend możesz ustawić inny harmonogram, a w przypadku zmiany planów zawsze masz możliwość ręcznego sterowania, prosto z telefonu i tabletu. Nowoczesna automatyka rolet skutecznie odstrasza potencjalnych włamywaczy. Możesz ustawiać harmonogramy, które będą symulować Twoją obecność, a w przypadku gdy jedna z rolet lub bram zostanie otwarta w czasie rzeczywistym otrzymasz powiadomienie na telefonie. 

Wraz z wyborem urządzenia AURATON Roller Shutter do automatycznego sterowania rolet, możesz sięgnąć po inne produkty poprawiające komfort. Nasza oferta obejmuje między innymi Water-Stop Set (chroniący przed zalaniem) i Heater Set (kontrolujący ogrzewanie). Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat inteligentnych rozwiązań, zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą, przeglądania naszych artykułów blogowych oraz kontaktu z zespołem AURATON Smart.