FAQ

1) Co to jest Auraton Smart i jakie są jego zastosowania?

System Auraton Smart to bezprzewodowy, inteligentny system automatyki domowej, który daje Ci możliwość połączenia wszystkich urządzeń elektrycznych w Twoim domu w jedną sieć sterowaną przez jedno urządzenie – Auraton Pulse.

2) Czy muszę kupować centralę Auraton Pulse, aby system działał?

Nie. Urządzenia Auraton Smart zostały zaprojektowane tak, aby działały również bez centrali Auraton Pulse i podpięcia do Internetu. Dzięki zapasowej komunikacji radiowej urządzenia działają zawsze, chroniąc Twój dom i komfort 24h na dobę. Pamiętaj jednak, że tylko centrala Auraton Pulse daje Ci możliwość korzystania z aplikacji mobilnej Auraton Smart App.

3) Jakie są zalety zakupu i instalacji systemu Auraton Smart?

  • bezpieczeństwo – z systemem chronisz swój dom przez zalaniem, włamaniem i zamarznięciem,
  • prostota – brak kabli, proste parowanie i obsługa urządzeń,
  • oszczędność – oszczędność energii, wydłużone życie urządzeń grzewczych i instalacji oraz niższe rachunki,
  • mniejszy wpływ na środowisko – mniejsze zużycie energii, ekologiczne opakowania oraz urządzeni, które stworzone są na lata, a nie na chwilę. Walczymy o klimat i lepsze jutro dla przyszłych pokoleń.

4) Czy system automatyki domowej AURATON Smart obsługuje takie urządzenia jak grzejniki, rekuperatory, klimatyzatory, pompy ciepła?

Zdecydowanie tak. System AURATON Smart może sterować centralnym ogrzewaniem, klimatyzacją, pompami ciepła, matami grzewczymi i innymi podobnymi urządzeniami. Przed podłączeniem systemu, należy jednak sprawdzić czy producent danego urządzenia dopuszcza sterowanie zewnętrzne przez inne urządzenia.

5) Jak mogę sterować systemem AURATON Smart?

Dla tych co mają telefon komórkowy zawsze przy sobie najlepiej i najwygodniej steruje się systemem AURATON Smart ze smartfona. Jednak gdy Twój telefon się ładuje, a chcesz zmienić temperaturę w pokoju, możesz to zrobić za pomocą przycisków na termostacie. Podobnie włączysz też światło czy zamkniesz roletę elektryczną.

6) Czy muszę kupić wszystkie urządzenia, aby w pełni korzystać z systemu AURATON Smart?

Oczywiście nie musisz. System AURATON Smart możesz dowolnie rozbudowywać o dodatkowe urządzenia kiedy tylko tego zapragniesz. Ba! Nie musisz nawet od razu decydować się na centralę Pulse. Wszystko zależy od tego, na czym Ci zależy. Jeżeli chcesz ochronić dom przed zalaniem, możesz kupić zestaw Water-Stop Set bez centrali. Jeżeli jednak zależy Ci na zdalnym otwieraniu i zamykaniu wody lub ustawieniu harmonogramu, wtedy musisz dokupić centrralę Pulse. Podobnie sprawa się ma przy ogrzewaniu.

7) Czy urządzenia systemu AURATON Smart wymagają umiejętności programowania?

Absolutnie nie. AURATON Smart został stworzony w firmie rodzinnej i jest stworzony dla rodzin. Jego głównym celem jest prosta automatyzacja sterowania domem, z którym poradzi sobie każdy.

8) Jaki jest zasięg bezprzewodowy systemu AURATON Smart?

W przypadku pracy z centralą Auraton Pulse, około 30 metrów w budynkach oraz około 300 metrów w terenie otwartym. W przypadku komunikacji zapasowej, radiowej około 60 metrów w budynkach oraz około 500 metrów w terenie otwartym.

9) Czy system AURATON Smart jest bezpieczny, dokładnie przetestowany i niezawodny?

Tak, zanim urządzenia AURATON Smart trafią do sprzedaży przechodzą szereg testów w laboratoriach w Polsce, Hiszpanii i Niemczech. Urządzenia są zgodne z normami unijnymi, a każde urządzenie przechodzi kilkustopniowy proces Quality Control zanim znajdzie się w pudełku. Produkty Auraton Smart nie zawierają szkodliwych substancji.

10) Czy system AURATON Smart może sterować ogrzewaniem?

Tak, system AURATON Smart może sterować ogrzewaniem. AURATON Smart ma mocno rozbudowaną ofertę urządzeń do systemów grzewczych, dzięki czemu możesz sterować nie tylko kaloryferami czy grzejnikami, ale również ogrzewaniem podłogowym czy klimatyzacją w każdym pokoju oddzielnie.

11) Czy istnieje możliwość, że sąsiad z podobnym systemem będzie kolidował z naszym?

Nie, nie ma takiej możliwości. Jeżeli posiadasz centralę AURATON Pulse, ma ona swój unikalny numer. Aby kontrolować urządzenia muszą one być sparowane z tą centralą. W przypadku braku centrali, dwa urządzenia muszą być wprowadzone w stan parowania w tym samym momencie i muszą być one blisko siebie.

12) Czy za pomocą systemu AURATON Smart mogę sterować roletami/żaluzjami/markizami?

Tak, moduł rolety, Roller Shutter steruje roletami i żaluzjami. Będzie sterował roletami po podłączeniu ich do silnika rolet. Roller Shutter Auratona może sterować położeniem żaluzji bez dodatkowych czujników.