Przydatne funkcje inteligentnego domu

Zanim zdecydujesz się na zmianę swojego domu ze zwykłego, na bardziej oszczędny i inteligentny, koniecznie poznaj dostępne funkcje inteligentnego domu. Dzięki zrozumieniu działania poszczególnych elementów jego wyposażenia łatwiej wybierzesz te, które naprawdę znajdą praktyczne zastosowanie.

Przydatne funkcje inteligentnego domu

Zanim zdecydujesz się na zmianę swojego domu ze zwykłego, na bardziej oszczędny i inteligentny, koniecznie poznaj dostępne funkcje inteligentnego domu. Dzięki zrozumieniu działania poszczególnych elementów jego wyposażenia łatwiej wybierzesz te, które naprawdę znajdą praktyczne zastosowanie.

Jakie funkcje inteligentnego domu są najbardziej przydatne?

Poza wyborem elementów inteligentnego domu, do jakich można zaliczyć np. urządzenia do sterowania: ogrzewaniem, szeroko pojętą elektroniką, a także zasobami wody – istotne jest poznanie  funkcji rozwiązań.

Przydatne funkcje inteligentnego domu poprawiają komfort obsługi urządzeń. Do głównych zalet, można zaliczyć prostą, wygodną i intuicyjną aplikację, która pozwala na zdalne zarządzanie i sterowanie wybranymi urządzeniami w domu. Dzięki temu możemy łatwo ustawić oszczędne harmonogramy grzania  lub zdalnie zgasić światło, którego zapomnieliśmy wyłączyć przed wyjściem

Włącznik czasowy – skuteczna ochrona przed kradzieżą?

Jedną z funkcji, która ma naprawdę wiele zastosowań jest włącznik czasowy, dzięki któremu można dowolnie programować np. włączanie i wyłączanie oświetlenia w określonych częściach domu. To opcja, która może okazać się skutecznym sposobem na złodziei – nawet będąc na wakacjach możemy symulować naszą obecność w domu. 

Kontrolowanie ogrzewania

Pracę urządzeń grzewczych, w które został wyposażony inteligentny dom, można ustalać wedle indywidualnie zaprojektowanego harmonogramu. Urządzenia będą pracować według niego automatycznie, jednak jeżeli zmieni się coś w Twoim planie dnia zawsze możesz przestawić swoje ustawienia. Im bardziej elastyczne ogrzewanie w domu, tym większa oszczędność.  

Ustalanie indywidualnych komend

Kolejną funkcjonalnością aplikacji zarządzającej inteligentnym domem jest ustalenie zależności. Dla przykładu – jeśli zgaśnie światło w wybranym pokoju, temperatura spadnie do określonej wysokości, co wpłynie na oszczędność energii.

Szczegółowe powiadomienia

Jeżeli chcesz mieć stałą kontrolę nad swoim domem, możesz ustawić w aplikacji powiadomienia push. Na bieżąco będziesz otrzymywać wiadomości o każdym wykonanym zadaniu i wszystkich zdarzeniach, jakie miały miejsce. Dzięki temu możesz natychmiast reagować gdy ktoś np. nieplanowanie otworzy bramę lub zapali się światło w pokoju dziecięcym. 

Zalety z korzystania z inteligentnego domu

Wykorzystanie zaawansowanej technologii mobilnej aplikacji zarządzającej elementami domu zwiększa bezpieczeństwo i pomaga oszczędzać energię. Sam fakt, że można włączać i wyłączać poszczególne urządzenia na odległość jeszcze do niedawna był nie do pomyślenia! Teraz staje się to codziennością wielu osób, które są gotowe wydać nieco więcej na początku, by zwiększyć bezpieczeństwo, poprawić komfort oraz zwiększyć energooszczędność budynku, która w ciągu kilku lat przyniesie zwrot z inwestycji.

Coraz więcej świadomych osób decyduje się na inteligentny dom. Funkcje, które oferuje takie rozwiązanie, czyli np. ochrona przed zalaniem, czy możliwość włączania świateł, nawet wtedy, kiedy Cię nie ma w domu – to dodatkowe opcje, które zwiększają bezpieczeństwo Twojego mienia. Wszystkim kieruje intuicyjna aplikacja smart home, dzięki której na bieżąco możesz planować nowe zadania i wydawać nowe komendy.