Ogrzewanie Podłogowe – czy to dobry pomysł?

Wiele osób zastanawia się ile kosztuje ogrzewanie podłogowe, co trzeba zrobić, aby je wdrożyć i który producent jest godny zaufania. W tym tekście przybliżamy czym jest ogrzewanie podłogowe i jakie są średnie koszty instalacji. 

Wiele osób zastanawia się ile kosztuje ogrzewanie podłogowe, co trzeba zrobić, aby je wdrożyć i który producent jest godny zaufania. W tym tekście przybliżamy czym jest ogrzewanie podłogowe i jakie są średnie koszty instalacji. 

Ogrzewanie podłogowe – koszty i korzyści 

Ogrzewanie podłogowe jest wybierane przez rodziny i właścicieli biur, aby poprawić komfort codzienności, estetykę i budżet. Zaczynając od końca, prawdą jest, że koszty instalacji ogrzewania podłogowego są znacznie wyższe niż w przypadku standardowych grzejników. Regulatory temperatury, sterowniki, listwy czy siłowniki (czyli produkty wykorzystywane do zarządzania ogrzewaniem) to koszt od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za urządzenie. Sama instalacja ogrzewania podłogowego to w przypadku ogrzewania wodnego średnio ok. 100-200 zł za 1m², a w przypadku ogrzewania elektrycznego ok. 150–200 zł.

Ale czy wysoka cena ogrzewania podłogowego się zwróci? Inteligentne rozwiązania do domu lub biura są między innymi właśnie po to, aby w perspektywie dłuższego użytkowania przynosić między innymi korzyści finansowe. Kontrolowanie temperatury oraz zmniejszenie zużycia energii pod nieobecność domowników przekłada się znaczne oszczędności energii i  niższe rachunki.  Poza tym ogrzewanie podłogowe jest narażone na mniejsze awarie, co naturalnie redukuje też koszty związane z naprawami. 

Atutem ogrzewania podłogowego jest brak grzejników, a co za tym idzie większa powierzchnia użytkowa domu. Odchodzi nam też problem odpowietrzania grzejników i ręcznego sterowania, nie wspominając o aspekcie estetycznym. Na wygodę wpływa z też automatyka grzewcza, a  domownicy mogą ustawić harmonogram grzania tak, aby temperatura w mieszkaniu była stała lub wzrastała czy malała o określonych porach. W efekcie wraca się np. do ciepłego mieszkania bez konieczności ręcznego ustawiania grzejnika i czekania kilkunastu minut na nagrzanie pomieszczenia. 

Oferta produktów AURATON

W AURATON mamy przewodowe i bezprzewodowe regulatory temperatury, sterowniki, listwy sterujące ogrzewaniem podłogowym i akcesoria do ogrzewania podłogowego – np. anteny i obudowy listwy sterującej. Dostępne regulatory (np. Auraton Tucana SET mają – w zależności od rodzaju – różne funkcje, na przykład:

  • możliwość pracy pod obciążeniem do 16A,
  • podświetlany wyświetlacz LCD,
  • rozbudowany tryb urlopowy wspierający planowanie temperatury, 
  • regulowanie temperatury w dostosowaniu do pory dnia, 
  • licznik czasu pracy, 
  • unikalny algorytm pamięci cykli załącz/wyłącz,
  • komunikacja z innymi urządzeniami bez żadnych zakłóceń.

Zachęcamy do zapoznania się z kompleksową ofertą produktów. Są one dostępne w kilkudziesięciu sklepach w całej Polsce. Jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą naszych urządzeń w swoim sklepie, skontaktuj się z naszym zespołem.