Wybierz kategorię:

Inteligentne ogrzewanie AURATON Smart zwiększy poziom komfortu domowników. Umożliwiamy dopasowanie temperatury w domu do rytmu Twojego dnia przez zastosowanie aplikacji mobilnej. Zdalne sterowanie ogrzewaniem zmniejsza rachunki i pozwala zachować pełną kontrolę nad domem, nawet podczas nieobecności.

Inteligentne ogrzewanie domu

Klasyczne, ręczne regulowanie termostatów wymaga dobrej organizacji oraz pamiętania o odpowiednich ustawieniach. Często jest to bardzo niewygodne rozwiązanie, zwłaszcza gdy zależy nam na oszczędności energii. Dlatego coraz większą popularnością cieszy się inteligentne sterowanie ogrzewaniem. System ten wykorzystuje zaawansowane urządzenia z dziedziny automatyki domowej, takie jak termostaty bezprzewodowe (również grzejnikowe) ze sterownikami Auraton. Dzięki połączeniu z dedykowaną aplikacją umożliwiają zdalne sterowanie ogrzewaniem.

Inteligentne ogrzewanie AURATON Smart zwiększy poziom komfortu domowników. Umożliwiamy dopasowanie temperatury w domu do rytmu Twojego dnia przez zastosowanie aplikacji mobilnej. Zdalne sterowanie ogrzewaniem zmniejsza rachunki i pozwala zachować pełną kontrolę nad domem, nawet podczas nieobecności.

Termostaty elektroniczne bezprzewodowe pozwalają wykrywać również zmiany temperatury związane np. z otwarciem okna w pomieszczeniu. W takim przypadku mogą zareagować i wyłączyć ogrzewanie w celu zmniejszenia kosztów energii. Gdy okno zostanie zamknięte, ogrzewanie zostaje włączone ponownie. Dodatkowo systemy te umożliwiają błyskawiczne podniesienie temperatury, np. gdy domownicy wracają wyjątkowo zziębnięci.

Urządzenia pokazują temperaturę z dokładnością do części stopnia Celsjusza. Równie precyzyjnie można ją regulować, co pozwala na uzyskanie zawsze idealnej temperatury.

Inteligentne sterowanie ogrzewaniem w domu – jakie korzyści zeń płyną?

Bezprzewodowe regulatory temperatury oraz systemy sterowania ogrzewaniem przez Internet mają bardzo szerokie zastosowanie. Spotyka się je nie tylko w domach jednorodzinnych i mieszkaniach, ale także w biurach, hotelach i innych tego typu obiektach. Co można zyskać, decydując się na takie rozwiązanie?

Łatwość zmiany ustawień

Sterowniki Auraton umożliwiają stworzenie osobnych harmonogramów pracy dla poszczególnych pomieszczeń, dopasowanych do standardowej aktywności użytkowników. Nie zawsze jednak rytm życia jest regularny – święta, szybsze powroty z pracy lub niespodziewane wyjazdy powodują konieczność dopasowania ustawień systemu sterowania ogrzewaniem do bieżących potrzeb.
Rozwiązania Auraton umożliwiają aktualizację parametrów grzewczych w każdym momencie; dzięki aplikacji mobilnej możesz zarządzać bezprzewodowym termostatem pokojowym z dowolnego miejsca na świecie.

Zawsze idealna temperatura

Stosowanie automatyki domowej pozwala znacznie poprawić komfort cieplny każdego użytkownika. Dzięki precyzyjnym algorytmom sterującym możliwe jest ustawienie i utrzymanie idealnej temperatury w każdym pomieszczeniu i ustawienie jej indywidualnie dla różnych pokoi. Dzięki temu niezależnie od tego, gdzie w danej chwili przebywają domownicy lub goście, nigdy nie jest im za gorąco, ani za zimno.

Brak konieczności pamiętania o zmianie ustawień

Inteligentne ogrzewanie mieszkania to brak konieczności pamiętania o tym, by zmniejszyć temperaturę lub skręcić kaloryfery przed wyjściem z domu. Łatwo jest także zapomnieć o tym, by włączyć ogrzewanie po powrocie do domu. Sprawia to, że trzeba dłużej czekać na odpowiednią temperaturę, co znacznie obniża komfort, szczególnie w przypadku bardzo dużych mrozów lub nietypowych dla danej pory roku chłodów.
Ustawienie harmonogramu pracy bezprzewodowego regulatora temperatury to zawsze idealna temperatura bez konieczności pamiętania o zmianie ustawień.
Dodatkowo stworzone przez Auraton bezprzewodowe rozwiązania pozwalają na skorygowanie wartości grzewczych lub wyłączenie urządzeń bez konieczności powrotu do domu w sytuacji np. niespodziewanego wyjazdu lub wcześniejszego powrotu.

Oszczędność i ekologia

Inteligentne ogrzewanie domu to nie tylko wygoda, ale i oszczędność energii. Główną zaletą stosowania tego typu rozwiązań jest ograniczenie lub brak zużycia energii do ogrzewania pomieszczeń, w których nikt nie przebywa, na przykład pod nieobecność domowników. Dodatkowo ustawianie różnych harmonogramów powoduje, że możliwe jest różnicowanie temperatur poszczególnych pokoi w ciągu dnia.
Sterowanie online dodatkowo podnosi wydajność całego systemu dzięki możliwości szybkiego dokonania doraźnej korekty ustawień zgodnych z harmonogramem.

Zmniejszenie ilości zużywanej energii jest również istotne z punktu widzenia ekologii. Ogrzewanie powoduje zużycie paliwa lub prądu, co z kolei przyczynia się do emisji zanieczyszczeń. Inteligentne sterowanie, pozwalając je ograniczyć, staje się istotnym narzędziem walki nie tylko ze zmianami klimatycznymi, ale także negatywnym wpływem zanieczyszczeń na zdrowie.

Monitoring pracy urządzeń

Inteligentne ogrzewanie za pomocą bezprzewodowych systemów Auraton to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla domów i mieszkań. Jest również dużym ułatwieniem dla osób zarządzających obiektami biurowymi i hotelowymi. Zarządzenie wieloma pomieszczeniami i regulatorami pozwala na stworzenie systemu obejmującego całego obiektu. Dzięki temu możliwe jest nie tylko sterowanie temperaturą, ale również ustawianie i zmiana limitów nastawy np. w wynajmowanych przez klientów pokojach lub biurach.

Możliwe jest także otrzymywanie danych na temat wydajności pracy urządzeń i zużycia energii, co pozwala uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z nadmiernym pobieraniem prądu przez niektóre z nich. Z kolei informacje widoczne w aplikacji mobilnej pozwalają na szybkie wykrycie ewentualnych anomalii i możliwość szybkiego zareagowania w sytuacjach awaryjnych.

Większa wartość nieruchomości

Systemy automatyki domowej, w tym inteligentne sterowanie ogrzewaniem, to czynnik znacznie zwiększający atrakcyjność domu lub mieszkania. Nowoczesne, energooszczędne rozwiązania pozwalają zmniejszyć koszty eksploatacji, co odgrywa ważną rolę przy decyzji zakupowej potencjalnego kupującego. Warto mieć to na uwadze, chcąc zwiększyć wartość rynkową swojej nieruchomości.
Co ważne, bezprzewodowe termostaty nie są urządzeniami, które można stosować jedynie w nowo powstających budynkach. Rozwiązania Auraton można z łatwością dopasować do już istniejącego obiektu. Pozwala to cieszyć się możliwościami, jakie daje zarządzanie ogrzewaniem przez Internet również w starych mieszkaniach, na przykład w wiekowych kamienicach.

Urządzenia AURATON Smart – inteligentne ogrzewanie

Oferujemy:

  • termostat bezprzewodowy Heat Monitor,
  • głowicę elektroniczną Radiator Controller,
  • sterownik urządzenia grzewczego Heater Controller.

Funkcjonalność systemu zdalnego sterowania ogrzewaniem

Jak działa termostat bezprzewodowy Heat Monitor? W aplikacji AURATON Smart App można regulować domową temperaturę według przyjętego harmonogramu – obniżać ją podczas nieobecności i podwyższać krótko przed powrotem do domu. Tym samym wracamy zawsze do ciepłego wnętrza, a dzięki zmniejszaniu temperatury spadają koszty zużycia energii.

Stworzony przez Auraton termostat bezprzewodowy Heat Monitor precyzyjnie mierzy temperaturę w danym pomieszczeniu, ułatwiając idealne dopasowanie ciepła do potrzeb użytkowników. Oprócz działania zgodnie z ustalonym harmonogramem możliwa jest także zmiana temperatury w dowolnym momencie, w sytuacji, gdy potrzebujesz więcej lub mniej ciepła. Jeśli wracasz do domu wcześniej niż zwykle, ale mimo tego chcesz mieć zawsze idealną temperaturę, możesz ustawić ją jednym kliknięciem.

Bezprzewodowy termostat pokojowy może być regulowany za pomocą aplikacji, ale także przycisków na urządzeniu. Co ważne szczególnie dla rodziców małych dzieci, działanie przycisków może zostać zablokowane z poziomu aplikacji. Pozwoli to uniknąć przypadkowej zmiany ustawień urządzenia.

Co wyróżnia sterownik Heater Controller? To kolejna część systemu inteligentnego sterowania, która umożliwia podłączenie go do niemal każdej instalacji w domu. Wszystko z powodu potężnego, 16-amperowego przekaźnika. Wygodne zarządzanie pracą pieca, pompą czy bojlerem jest nie tylko możliwe, ale gwarantowane!

Radiator Controller to bezprzewodowy termostat grzejnikowy, który wyróżnia się nie tylko inteligentnym działaniem, ale i wyjątkowym designem. To jedna z najmniejszych głowic tego typu na rynku. Dzięki niewielkim wymiarom, tę inteligentną głowicę elektroniczną można dopasować zarówno do kaloryferów, jak i rozdzielaczy ogrzewania podłogowego. Radiator Controller w prosty sposób zamontujesz samodzielnie, ale dzieci nie poradzą sobie z nim tak łatwo. Głowica jest wytrzymała i nawet zabawa skupiona na naciskaniu, obracaniu czy odkręcaniu, nie zmienią ustawionej przez Ciebie temperatury.

Głowica Radiator Controller komunikuje się bezprzewodowo z regulatorem, dzięki czemu pobiera informacje na temat aktualnej temperatury pomieszczenia. Podejmuje na tej podstawie decyzję o otwarciu lub zamknięciu zaworu w stopniu proporcjonalnym do potrzeb.
Co ważne, głowice, które znajdują się w jednym pomieszczeniu (np. przy kilku kaloryferach) powinny być skojarzone z tym samym termostatem. Większa liczba głowic powoduje zwiększenie szybkości reakcji grzejników na zmiany temperatury w pomieszczeniu, co przyspiesza uzyskanie żądanej temperatury.

Nie tylko regulatory temperatury – inteligentne ogrzewanie dzięki prawidłowej eksploatacji urządzeń

Urządzenia takie jak bezprzewodowe termostaty, np. do pieca gazowego lub z czujnikiem zewnętrznym, pozwalają znacznie zmniejszyć zużycie energii oraz koszty ogrzewania. Jednak to nie wszystko. Decydując się na wprowadzenie rozwiązań z zakresu automatyki domowej w tym celu warto pamiętać także o kilku zasadach prawidłowej eksploatacji grzejników, które również zapobiegną marnowaniu ciepła.

Odsłonięcie kaloryferów – w wielu domach grzejniki są zasłaniane przez kanapy, biurka czy fotele. Sprawia to, że nie ogrzewają pomieszczenia tak efektywnie, jak powinny. Nawet 1/5 ciepła jest marnowana na ogrzanie mebla. Oczywiście zdarza się, że mebel musi stać w pobliżu grzejnika. Należy wtedy dopilnować, by odległość między nimi wynosiła minimum 15 cm, co pozwoli na wydostawanie się ciepłego powietrza zza obiektu.

Stosowanie ekranów za grzejnikami – w przypadku kaloryferów znajdujących się przy ścianach zewnętrznych budynku dobrym rozwiązaniem jest naklejenie za nimi specjalnych ekranów pokrytych folią odbijającą ciepło. To bardzo tanie rozwiązanie, które pozwala ograniczyć “uciekanie ciepła” w mury, kierując je w stronę pomieszczenia.

Krótkie i intensywne wietrzenie – na czas wietrzenia należy wyłączyć ogrzewanie (można to łatwo zrobić za pomocą aplikacji). Okno powinno się otworzyć na oścież. Dobrym rozwiązaniem jest zrobienie lekkiego przeciągu, który przyspieszy wymianę powietrza. Po zakończonym wietrzeniu należy zamknąć okno i dopiero wtedy włączyć ogrzewanie ponownie.

Unikanie wieszania prania na kaloryferze – wiele osób wykorzystuje grzejniki jak podręczną suszarkę do ubrań. W istocie, ciepło przyspiesza schnięcie prania, jednak dochodzi wówczas do zwiększenia wilgotności powietrza przy jednoczesnym spadku temperatury. To z kolei sprzyja rozwojowi grzybów. Lepiej postawić suszarkę w pewnej odległości od grzejnika.

Dbałość o szczelność drzwi i okien – szczelne okna to nie tylko wygoda. Dostające się do wnętrza pomieszczenia zimne powietrze powoduje, że trzeba zużyć więcej energii, by ogrzało się ono do odpowiedniej temperatury. W niektórych przypadkach rozwiązaniem tego problemu nie musi być całkowita wymiana okien lub drzwi – często wystarczy zakup dobrej klasy uszczelek.

Odpowietrzenie kaloryferów – zapowietrzone grzejniki nie pracują tak wydajnie, jak powinny. Jeżeli doszło do takiej sytuacji, rozwiązaniem jest skontaktowanie się ze specjalistą, który może je odpowietrzyć.

Rozsądne regulowanie temperatury – tworząc harmonogram inteligentnego ogrzewania większość osób skupia się na pokojach. Dużo energii może marnować się jednak również w takich pomieszczeniach jak kuchnia. O ile w przypadku sypialni istotne jest, by w nocy było w nich ciepło, tak w kuchni lub łazience może być ona niższa. Również w ciągu dnia nie korzysta się ze wszystkich pomieszczeń w takim samym stopniu. Należy wziąć to pod uwagę, by w pełni skorzystać z możliwości, jakie daje inteligentne sterowanie ogrzewaniem.

Urządzenia AURATON Smart używane są wtedy, kiedy jest to rzeczywiście konieczne. W efekcie domownicy oszczędzają pieniądze i dbają o środowisko naturalne. Współczesna automatyka domowa, w tym inteligentne ogrzewanie, polecana jest osobom z niepełnosprawnościami. Dzięki pełnemu zautomatyzowaniu ważnych procesów w przestrzeni domu, znacznie zmniejszają się ograniczenia związane z ruchem. Zdalne sterowanie zapobiega zbędnym wysiłkom i umożliwia zachowanie swobody.