Wybierz kategorię:

Jeśli interesuje Cię oszczędzanie energii i podnoszenie komfortu życia, urządzenia do sterowania AURATON Smart to oferta, z którą warto się zapoznać. Rozbudowana, współczesna automatyka domowa proponuje proste rozwiązania, pomagające w zdalnym sterowaniu energią. Gaz, prąd i woda zużywane są tylko wtedy, kiedy to konieczne co przekłada się na niższe rachunki oraz chroni środowisko. Urządzeniami AURATON Smart można sterować za pomocą aplikacji mobilnej w smartfonie.

Urządzenia do sterowania energią elektryczną

Oszczędzanie prądu nie musi wiązać się z rezygnacją z korzystania z takich urządzeń jak komputery czy telewizor. Podstawą jest podejmowanie dobrych decyzji przy zakupie sprzętów AGD i RTV oraz ich racjonalne użytkowanie.

Najbardziej pomocne jest jednak korzystanie z systemów automatyki domowej – rozwiązań łączących różne instalacje znajdujące się w mieszkaniu w jeden zintegrowany system z wykorzystaniem sieci bezprzewodowej lub instalacji elektrycznej. Inteligentny system sterowania domem pozwala na dostosowanie zasilania do indywidualnych potrzeb.

Automatyka domowa – dla wygody i dla środowiska

Automatyka w domu to jednak nie tylko prosty sposób na obniżenie rosnących kosztów oświetlenia, ogrzewania lub zasilania różnych urządzeń. Oszczędzając prąd zmniejszamy zużywanie surowców energetycznych. To sprawia, że wdrożenie inteligentnych rozwiązań takich jak sterowanie ogrzewaniem czy oświetleniem jest działaniem nie tylko w Twoim interesie – pozwala to także chronić środowisko naturalne i znajdujące się na Ziemi zasoby.

Automatyka domowa to ekologiczne rozwiązania, które nie wiążą się z obniżeniem komfortu życia. Przeciwnie – zdalne sterowanie bramą czy roletami dzięki wifi jest znacznie wygodniejsze niż konwencjonalne. W dodatku możesz łatwo ustawiać dopasowane do Twojego trybu życia harmonogramy ich funkcjonowania, zwiększając komfort i oszczędności bez konieczności pamiętania o włączaniu lub wyłączaniu urządzeń. Dzięki temu, że wieloma urządzeniami można sterować za pomocą głosu lub gestów, są to też świetne rozwiązania dla osób, których sprawność ruchowa jest w jakiś sposób ograniczona.

Jeśli interesuje Cię oszczędzanie energii i podnoszenie komfortu życia, urządzenia do sterowania AURATON Smart to oferta, z którą warto się zapoznać. Rozbudowana, współczesna automatyka domowa proponuje proste rozwiązania, pomagające w zdalnym sterowaniu energią. Gaz, prąd i woda zużywane są tylko wtedy, kiedy to konieczne, co przekłada się na niższe rachunki oraz chroni środowisko. Urządzeniami AURATON Smart można sterować za pomocą aplikacji mobilnej w smartfonie.

Oszczędzanie energii z urządzeniami AURATON Smart

Proponujemy:

  • 1-kanałowy moduł wykonawczy Switch One
  • 2-kanałowy moduł wykonawczy Switch Two,
  • sterownik bram i rolet Roller Shutter.

Moduły wykonawcze Switch One i Switch Two

Znaczącą oszczędność prądu przynoszą urządzenia pozwalające na inteligentne sterowanie oświetleniem. System nie tylko automatycznie wyłącza je w pomieszczeniach, w których nikt nie przebywa – możliwe jest także dostosowanie jego natężenia do światła dziennego. Jest to możliwe dzięki modułom wykonawczym Switch One oraz Switch Two.

Moduł wykonawczy lub inaczej przełącznik Switch One umożliwia panowanie nad oświetleniem całego domu oraz innymi urządzeniami elektrycznymi. Dzięki aplikacji Auraton Smart App i Switch One,za pomocą jednego kliknięcia włączysz lub wyłączysz urządzenie, nawet kiedy nie ma Cię w domu.

Do przełącznika Switch Two, jak wskazuje nazwa, podłączysz dwa urządzenia, którymi możesz sterować niezależnie od siebie. Moduły Switch One i Switch Two mierzą również pobór prądu, a aplikacja pomoże Ci podliczyć koszt zużycia energii każdego urządzenia. Dzięki temu widzisz, ile kosztuje Cię włączony telewizor, oświetlenie salonu czy pralka i świadomie możesz kontrolować wydatki lub wymienić nieefektywne sprzęty elektryczne.

Moduły wykonawcze Switch One i Switch Two mogą być umieszczone w miejscu docelowym nie tylko podczas budowy domu lub generalnego remontu. Można je łatwo zamontować w puszce podtynkowej (np. za włącznikiem światła). Umożliwiają sterowanie nie tylko oświetleniem, ale i wieloma innymi urządzeniami elektrycznymi. Podobnie jest w przypadku np. czujników ruchu.

Sterowanie bramą garażową lub wjazdową

Sterownik do bramy (zwany także kontrolerem lub płytą sterowania bramą) to jedno z najpopularniejszych elektronicznych urządzeń sterujących. Nadzoruje ono pracę siłowników i silników, które wprawiają bramę w ruch. Najczęściej ma postać jednolitej płyty elektronicznej zintegrowanej z modułem komunikacji oraz (opcjonalnie) odpowiednimi układami peryferyjnymi).

W Auraton oferujemy sterowniki do bramy przesuwnej, bramy dwuskrzydłowej oraz bramy garażowej. Różnią się one zastosowaniem, jednak ich funkcjonalności są bardzo podobne.
Dobierając odpowiedni model należy wziąć pod uwagę zastosowane w nim rozwiązania informujące sterownik o pozycji bramy. Dużą popularnością cieszą się urządzenia wykorzystujące tzw. krańcówki. Są to przełączniki mechaniczne, które po wciśnięciu mikrostyku dają sterownikowi informację o zakończeniu cyklu pracy, a co za tym idzie – zakończeniu pracy.
Coraz więcej modeli zawiera krańcówki magnetyczne – trwalsze i bardziej wytrzymałe od przycisków mechanicznych.

W przypadku sterowania bramą przesuwną, np. wjazdową, moduły krańcówek montowane są przy silniku. To proste, skuteczne i bezawaryjne rozwiązanie.

O pozycji bramy sterownik może być informowany również dzięki modułowi przeciążeniowemu. Wykorzystywane są najczęściej w przypadku bram skrzydłowych. Jego zaletą jest maksymalne dociąganie skrzydeł bramy, bez pozostawiania jakiegokolwiek luzu między nimi.

Sterowanie może odbywać się przewodowo lub bezprzewodowo – np. dzięki pracy sterowników bramy wi-fi.

Automatyczne zamykanie rolet

Osobom, które mają już dosyć ręcznego otwierania i zamykania rolet, markiz lub bram garażowym, dedykujemy Auraton Roller Shutter – sterownik, który umożliwia automatyczne wykonywanie tych czynności. Roller Shutter zapewnia również wygodny pomiar zużycia energii i mocy prądu. Dzięki temu, masz większą kontrolę nad domowym budżetem. Możesz analizować koszty i zarządzać nimi w najlepszy możliwy sposób.

Otwieranie i zamykanie rolet zewnętrznych i wewnętrznych staje się jeszcze łatwiejsze dzięki aplikacji mobilnej Auraton Smart Home. Umożliwia ona sterowanie roletami na odległość, również wtedy, gdy przebywasz poza domem.
Istotną zaletą rozwiązań takich jak sterownik roletowy wifi jest stworzenie harmonogramu ich otwierania oraz zamykania. Umożliwia on dopasowanie otwierania się rolet do pory wstawania oraz kładzenia się spać z możliwością łatwego korygowania planu w zależności od pory roku i długości dnia.
Przykładowo, sterownik do rolety umożliwia ich powolne otwieranie o ustalonej porze od poniedziałku do piątku, by przy wstawaniu towarzyszyło Ci światło dzienne. Moduł sterowania roletami pozwala także ustalić porę, o której wychodzisz z domu, by zaraz potem rolety się zamknęły. Pozwoli to zapobiec nadmiernej utracie ciepła zimą oraz nagrzewaniu się pomieszczeń latem.
Jeśli w pokojach znajdują się rośliny, rolety mogą pozostać otwarte, co zapewni im stały dostęp do światła. Mogą również otwierać się tuż przed powrotem domowników, by ponownie zamykać się przed snem.

Możliwe jest oczywiście ustawienie innego trybu funkcjonowania sterownika do rolety na weekendy lub urlop. W razie potrzeby możesz także łatwo sterować roletami ręcznie za pomocą aplikacji. Możliwe jest również ustawienie programu, który symuluje obecność domowników, co odstrasza potencjalnych złodziei.

Moduł sterowania roletami może być też stosowany przy innych urządzeniach tego typu. Automatyczny sterownik do markizy, żaluzji lub zasłony umożliwia łatwe zasłanianie lub odsłanianie w zależności od pogody lub pory dnia na podobnej zasadzie, co w przypadku rolet.

Sterowanie ogrzewaniem

Oszczędzanie energii jest proste, jeśli postawisz na nowoczesne urządzenia produkowane przez specjalistów. Działania naszej rodzinnej firmy AURATON Smart opierają się na wieloletnim doświadczeniu i ciągłym rozwoju. Dostarczamy także wysokiej jakości urządzenia do sterowania ogrzewaniem i zasobami wody.

Stanowiące część całego systemu termostatu umożliwiają zdalne sterowanie ogrzewaniem lub klimatyzacją. Możliwe jest również programowanie termostatów w taki sposób, by temperatura w danym pomieszczeniu była dopasowana do potrzeb domowników oraz ich rytmu dnia. Dużym ułatwieniem jest tu też aplikacja na telefon Auraton Smart App, dzięki której możesz zarządzać ogrzewaniem również wtedy, gdy w nim nie przebywasz. Wszystko to sprawia, że energia nie jest niepotrzebnie zużywana do ogrzewania pustego domu.

Co ważne, poszczególne elementy systemu automatyki domowej mogą być instalowanie pojedynczo. Sprawia to, że jednorazowy koszt inwestycji jest niższy, a rachunki za energię zostają szybko obniżone. W miarę rozpoznawania potrzeb i oczekiwań domowników można implementować kolejne rozwiązania.