Jak inteligentny dom zabezpiecza przed zalaniem?

Zabezpieczenie przed zalaniem to jedna z podstawowych kwestii podczas zakupu, remontu czy urządzania mieszkania. Często jednak jest bagatelizowana, co skutkuje przykrymi sytuacjami i obciążeniami finansowymi. W Smarthome zabezpieczenie przed zalaniem nie jest ani drogie, ani czasochłonne. Wystarczy wyposażyć się w odpowiednie urządzenia, które przedstawiamy w tym artykule. Inteligentny dom ma na celu nie tylko podnoszenie codziennego komfortu i oszczędzanie na rachunkach, ale też realne zapobieganie kryzysom – np. włamaniom i zalaniom. W tym tekście przybliżamy to, jak powinna wyglądać ochrona przed zalaniem. 

Zabezpieczenie przed zalaniem to jedna z podstawowych kwestii podczas zakupu, remontu czy urządzania mieszkania. Często jednak jest bagatelizowana, co skutkuje przykrymi sytuacjami i obciążeniami finansowymi. W Smarthome zabezpieczenie przed zalaniem nie jest ani drogie, ani czasochłonne. Wystarczy wyposażyć się w odpowiednie urządzenia, które przedstawiamy w tym artykule. Inteligentny dom ma na celu nie tylko podnoszenie codziennego komfortu i oszczędzanie na rachunkach, ale też realne zapobieganie kryzysom – np. włamaniom i zalaniom. W tym tekście przybliżamy to, jak powinna wyglądać ochrona przed zalaniem

Zabezpieczenie przed zalaniem w inteligentnym domu

Kiedy dochodzi do zalania domu lub mieszkania, na swojej jakości (wizualnej i użytkowej) tracą ściany, podłogi i meble. Zniszczenia i generowanie nowych kosztów to sytuacje, których każdy chciałby uniknąć. Aby rzeczywiście zapobiec katastrofom domowym, należy stosować zabezpieczenie przed zalaniem w postaci czujników zalania i elektronicznych zaworów wody

Czujniki zalania i elektroniczny zawór wody

Czujnik zalania – jak sama nazwa wskazuje – czuwa i wykrywa wycieki wody. Wycieki najczęściej są skutkiem pękniętej rury lub wężyka, dlatego bezprzewodowy czujnik umieszcza się pod umywalką, wanną, brodzikiem prysznicowym, pralką i zmywarką. Jeśli w domu masz jeszcze inne instalacje wodne, zastosowanie tam czujnika zalania będzie dobrą decyzją. Oczywiście ważne jest to, aby czujnik nie został zachlapany podczas codziennego używania wody i nie spowodował fałszywego alarmu. Jak dokładnie działa takie zabezpieczenie przed zalaniem? W ofercie AURATON Smart znajduje się czujnik Flood Sensor, który w przypadku wykrycia wycieku zawiadamia domowników sygnałem dźwiękowym i świetlnym. Jeżeli domownicy nie zareagują – np. w czasie swojej nieobecności w domu – czujnik przekaże sygnał do zaworu Flood Sensor Valve i zamknie dopływ wody. Zamknąć wodę możesz również na odległość – wystarczy zainstalować aplikację mobilną AURATON Smart, która umożliwia kontrolę sytuacji w domu z każdego miejsca. Dotyczy to nie tylko zarządzania zasobami wody, ale też energią elektryczną. 

Inteligentny dom – najlepsze, współczesne rozwiązanie

Smarthome to praktyczne rozwiązanie dla ludzi, którzy szukają komfortu, oszczędności, poczucia kontroli i bezpieczeństwa. Zalanie domu to jedna z sytuacji, której da się skutecznie zapobiec poprzez wybór odpowiedniego czujnika zalania i elektronicznego zaworu wody. Dotyczy to zarówno planowania budowy domu, jak i zmian wprowadzanych w już istniejących budynkach.