Dlaczego warto zainwestować w inteligentny dom?

Rozbudowana automatyka domowa? Inteligentny dom, upraszczający codzienne życie? Te popularne pojęcia zyskują na popularności, zarówno wśród młodych osób, jak i rodzin z wieloletnim stażem oraz osób starszych. Inteligentny dom oznacza połączenie różnych instalacji w jedną sieć.

Rozbudowana automatyka domowa? Inteligentny dom, upraszczający codzienne życie? Te popularne pojęcia zyskują na popularności, zarówno wśród młodych osób, jak i rodzin z wieloletnim stażem oraz osób starszych. Inteligentny dom oznacza połączenie różnych instalacji w jedną sieć. W efekcie lokatorzy mogą optymalizować procesy związane np. z ogrzewaniem domu czy zarządzaniem oświetleniem. Mają też nad nimi większą kontrolę, która przekłada się na oszczędności finansowe. O inteligentnym domu warto pomyśleć jeszcze przed rozpoczęciem budowy, ale możliwa jest także zamiana już istniejącego domu na wersję smart. 

Inteligentny dom – przykłady zautomatyzowanych procesów

Co zrobić, żeby zbudować lub zamienić swój zwykły dom w dom  inteligentny? W AURATON Smart wystarczy zdecydować o tym, co chcemy obsługiwać automatycznie. Zazwyczaj są to: oświetlenie, ogrzewanie, woda i rolety.  Następnie instalatorzy zakładają głębokie puszki elektryczne (80 mm) lub specjalne puszki z kieszonką ułatwiające montaż modułów wykonawczych tj. Switch lub Roller Shutter.

Chcesz zarządzać zasobami wody? Instalator zamontuje zawór na rurze, a czujniki możesz postawić w dowolnym miejscu, po wprowadzeniu się do mieszkania lub domu. Zdecydowałeś się na inteligentne ogrzewanie? Przekaż firme dostarczającej grzejniki lub ogrzewanie podłogowe, że chcesz skorzystać z urządzeń AURATON Smart. Zostanie założony odpowiedni system, a termostaty, podobnie jak w przypadku wspomnianych czujników, możesz ustawić w dowolnym miejscu.

Wprowadzenie nowej automatyki nie musi nawet wiązać się z rozkuwaniem ścian, by położyć przewody. Wynika to m.in. z dużej dostępności systemów bezprzewodowych. Co ważne, nie jest też konieczna praca fachowców – wystarczy zamówić odpowiednie urządzenia, skonfigurować je samodzielnie i korzystać z ich pracy.  

Kontrola pracy urządzeń i możliwość szczegółowego zarządzania wpływają na:

  • niższe rachunki, 
  • codzienny komfort, dzięki stałej temperaturze powietrza utrzymywanej w pomieszczeniach, 
  • oszczędność czasu, 
  • odstraszanie potencjalnych włamywaczy (np. poprzez zsynchronizowanie oświetlenia z codziennymi nawykami).

Zaufana i sprawdzona firma AURATON Smart

Korzystną ofertę przedstawiamy w AURATON Smart. Dostarczamy wysokiej jakości urządzenia bezprzewodowe, którymi można sterować zdalnie za pomocą aplikacji w smartfonie. W ofercie znajdują się na przykład: 1-kanałowy moduł wykonawczy Switch One, 2-kanałowy moduł wykonawczy Switch Two, termostat bezprzewodowy Heat Monitor, sterownik urządzenia grzewczego Heater Controller, a także sterownik bram i rolet Roller Shutter. Każde z tych urządzeń zostało szczegółowo opisane w opisach ofertowych produktów na naszej stronie.