Planowanie systemu bezpieczeństwa w domu

Home smart połączony z systemem bezpieczeństwa? W ten sposób zadbasz o komfort i oszczędności. Z tego tekstu dowiesz się jak wykonać instalację alarmową i jakie zalety ma instalacja chroniąca przed zalaniem i włamaniem. Przedstawimy Ci też aplikację AURATON Smart do sterowania domem.

Planowanie systemu bezpieczeństwa w domu

Home smart połączony z systemem bezpieczeństwa? W ten sposób zadbasz o komfort i oszczędności. Z tego tekstu dowiesz się jak wykonać instalację alarmową i jakie zalety ma instalacja chroniąca przed zalaniem i włamaniem. Przedstawimy Ci też aplikację AURATON Smart do sterowania domem. 

Instalacja alarmowa – jak wykonać?

Tworząc inteligentny dom i spójny system bezpieczeństwa, warto na początek ocenić poziom zagrożenia. Można zwrócić się z tą sprawą do specjalistów – firm przygotowujących projekty instalacji ochrony domu. W trakcie planowania, reprezentanci firm wezmą pod uwagę między innymi: lokalizację domu, kształt budynku, liczbę drzwi, liczbę okien, formę ogrodzenia, sposób zagospodarowania działki (roślinność), status i styl życia domowników. Zebrane dane pomagają w przygotowaniu instalacji dopasowanej indywidualnie, do konkretnych warunków. System ochrony może obejmować tylko wnętrze domu, ale może być też rozszerzony – np. na zabezpieczenie ogrodzenia

Inteligentny system ochrony domu bez remontu

System bezpieczeństwa w inteligentnym domu nie wymaga generalnych remontów. Decyzji o zabezpieczeniach nie trzeba też podejmować w trakcie budowy domu. Istniejący już, zwykły dom można zamienić na dom inteligentny, poprzez wykorzystanie przewodowych lub bezprzewodowych urządzeń. Przykładami mogą być urządzenia zabezpieczające przed zalaniem i włamaniem. 

Ochrona domu przed zalaniem

Dobrym rozwiązaniem jest zakup specjalnych czujników i ustawienie ich w miejscach, w których domownicy obawiają się zalania. Może to być kotłownia lub obszar za pralką. Urządzenia są często zaprojektowane tak, by wyglądały dyskretnie i miały niewielkie rozmiar. Jeśli dojdzie do zalania, podniosą alarm. Nie wiadomo jednak czy zalanie nie nastąpi pod nieobecność domowników. W takich sytuacjach bardzo dobrze sprawdza się elektrozawór, który automatycznie zamknie dopływ wody, jeśli nikt nie zareaguje na rozpoznanie zalania przez czujnik zalania

Ochrona domu przed włamaniem

Rozszerzony system bezpieczeństwa w inteligentnym domu obejmuje teren zewnętrzny – w tym automatyczne sterowanie bramą. Poza zwiększoną wygodą, w AURATON Smart dajemy możliwość zarządzania bramą poprzez aplikację na smartfona – właściciel w każdej chwili może bramę zamknąć lub otworzyć. Co więcej, może też włączyć opcję powiadomienia push, przez co zawsze dostanie informację  kiedy ktoś otworzy bramę. 

Aplikacja Smart Home, czyli dom pod ręką!

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na inteligentny system bezpieczeństwa w domu? Bo możesz zarządzać nim niezależnie od tego, w jakim miejscu się znajdujesz.  Jeśli zdecydujesz się na produkty z oferty AURATON Smart, to pomocnym narzędziem będzie Auraton Smart APP – aplikacja smart home, która umożliwia np. zamknięcie bramy z biura, odsłonięcie rolet, ustawienie temperatury powietrza przed powrotem z pracy czy zaplanowanie harmonogramu podlewania ogrodu. Sterowanie z aplikacji jest możliwe z centralną Auraton Pulse. Więcej o tych możliwościach przeczytasz w pozostałych artykułach na naszym blogu.